В Академии «Schwarzkopf», Вена. В Академии «Vidal Sassoon», Лондон

Навчання. Олена Канарська. Максим Канарский.

Олена Канарська (Елена Канарская), стиліст, майстер-модельєр міжнародного класу, переможець міжнародних конкурсів.

Стаж роботи – 30 років.

Вивчала перукарске мистецтво та управління салоном краси:

  • Коледж Київського національного університету технологій та дизайну
  • Академія «Долорес», Москва
  • Академія «Vidal Sassoon», Лондон
  • Академія «TONI&GUY», Лондон
  • Академія «Luis Llongueras», Барселона
  • Академія «BES», Милан
  • Академія «Schwarzkopf», Відень
  • Семінари та навчання у представництвах компаній: L’Oreal, WELLA, Londa, Indola, Revlon та інші.

С преподавателями Академии «Luis Llongueras», Барселона. Диплом Академии «BES», Милан.

Максим Канарський (Максим Канарский), стилист, майстер-модельєр, переможець конкурсів.

Стаж роботи – 20 років.

Вивчав перукарске мистецтво та управління салоном краси:

  • Київське вище професійне училище перукарського мистецтва
  • Коледж Київського національного університету технологій і дизайну
  • Академія «Vidal Sassoon», Лондон
  • Академія «TONI&GUY», Лондон
  • Академія «Luis Llongueras», Барселона
  • Навчальний курс Олени Канарської (Елены Канарской)
  • Семінари та навчання у представництвах компаній: L’Oreal, WELLA, Londa, Indola, Revlon и др.

Награда. Дипломы. Нижний диплом - диплом академии "Долорес", Москва. С владельцем торговой марки "BES", Милан. Ещё дипломы.

 Клікніть для збільшення


Зі статті Максима Канарського «Про навчання спеціалістів індустрії краси».

 …Давайте класифікуємо та охарактеризуємо навчальні заходи, за допомогою яких можуть підвищувати кваліфікацію фахівці салонів краси у Києві. При цьому давайте відразу визначимося, що ми розглядатимемо лише ті заходи, які може відвідувати фахівець, який уже має базовий рівень знань.

 1. Бекоштовні семінари фірм-виробників косметики та обладнання.

Ці семінари проводяться найчастіше компаніями при виході на ринок, коли представлена ними марка чи устаткування ще не відомі. На цих заходах фахівець має можливість вивчити нові препарати та обладнання, а іноді й побачити нові техніки та методики, якщо захід проводить висококваліфікований майстер. Вартість відвідування таких семінарів дорівнює нулю, але слухачів можуть попросити сплатити за препарати, використані в ході практичних занять. Основна мета, яку ви можете досягти на цьому заході – вивчення препаратів та обладнання.

 2. Платні семінари фірм-виробників.

До платних семінарів компанії переходять після деякого закріплення на ринку. Вартість платних семінарів може сильно варіюватися від еквівалента 30 доларів на день до 100, а то й вище. Якщо ви обмежені в коштах, то вам потрібно добре подумати, перш ніж платити за семінар. Особливо, якщо це стосується препаратів марки, яка ще мало поширена на ринку. Крім того, прослуховування такого семінару для вас буде фактично прослуховуванням рекламної інформації. І виникає питання: чому вам необхідно слухати рекламу за ваші гроші? Я не закликаю не відвідувати подібні семінари, але рекомендую перевагу віддавати тим, у вартості яких дотримано розумного компромісу між бажанням організатора окупити всі свої витрати та вашими можливостями платити за рекламну інформацію. Ціль вашого відвідування цих заходів – див. пункт 1.

 3. Платні семінари провідних майстрів.

Ця група заходів може ділитися на дві категорії: платні семінари, які дають самі майстри, та платні семінари, які дають майстри за співпраці з якоюсь маркою. У першому випадку ви маєте більше шансів підвищити кваліфікацію, але й заплатити більше, а в другому можете заплатити менше, але разом з інформацією, необхідною для підвищення кваліфікації, можете прослухати інформацію про препарати компанії, яка спонсорує семінар. Нині саме ця форма набуває дедалі більшого розвитку, т.к. проведення якісного семінару потребує досить великих витрат, що призводило б до великої вартості відвідин. А наявність фірми-спонсора дозволяє зменшити вартість квитків. При цьому якщо до навчальної лекції додається всього 10-15% розповіді про препарати, то вартість квитка може зменшитись у кілька разів. Наприклад, якщо семінар, який самостійно проводить відомий майстер, може коштувати в еквіваленті від 70 доларів на день, то за наявності спонсора квиток може коштувати в еквіваленті лише від 16 до 20 доларів на день. Такі заходи у свій навчальний план ви можете сміливо включати насамперед. Цілі вашого відвідування подібних заходів – підвищення кваліфікації, вивчення методик, вивчення обладнання та вивчення препаратів.

 4.Платне навчання у вітчизняних школах.

Навчання у будь-якій школі насамперед має на меті підвищення кваліфікації. Вартість та термін навчання коливаються: від еквівалента 100 доларів до 1500; та від тижневого до місячного терміну. Якість викладання також дуже відрізняється: від незрозумілих курсів до школи з авторською методикою відомого майстра. При виборі школи доцільно звертати насамперед увагу на ті, які мають державну ліцензію на навчання. Таким чином, ваше навчання матиме документальне підтвердження і вам може бути наданий кваліфікаційний розряд. Крім того, вибираючи школу, просіть ознайомити вас із програмою навчання, уточніть, хто є провідним викладачем. Якщо є можливість, то завітайте до школи і попросіть надати можливість подивитися на навчальні заняття, щоб скласти думку про методику викладання. Також ознайомтеся з навчальними посібниками та матеріалами, які застосовуються для викладання. Пам'ятайте, що справжнє навчання коштує дорого і триває довго. А тому не раджу вам купуватися на обіцянки зробити з вас майстра-модельєра за 1 тиждень і за 100 доларів.     

5.Платне навчання у зарубіжних школах.

Платне навчання у зарубіжних школах найбільше доцільно проходити з метою підвищення кваліфікації чи перепідготовки до високого рівня майстерності, але може мати місце і навчання з метою освоєння сезонних тенденцій. Вартість навчання з проїздом та проживанням починається від 2000 доларів і вище. Строки – від 5 днів до 1 місяця. Найвідоміші в Україні школи: британські VS та T&G, іспанська Llongueras, російська Академія Долорес. Ці школи пропонують різні програми навчання в залежності від вашого рівня підготовки, і не варто намагатися потрапити на найважчий курс, не пройшовши раніше легших. Наприклад, у школі VS рекомендується підбирати курс залежно від стажу роботи перукаря. За відсутності знання іноземних мов краще вибирати Академію Долорес, бо рівень викладання у ній відповідає світовим стандартам і навіть сам став стандартом. Адже в цій школі викладали та викладають найсильніші майстри, багато з яких є Чемпіонами світу та Європи. Хочу зазначити, що практично все, що викладається у закордонних школах, вже давно викладається і у вітчизняних. 

 6.Індивідуальне навчання у провідних майстрів.

Індивідуальне навчання у відомого майстра, зазвичай, має на меті підвищення кваліфікації. Розрізняють два види навчання у майстра: лише спостереження за його роботою та практичний тренінг. Залежно від цього різняться й вартості: у першому випадку це може бути від 200 доларів на місяць, у другому – від 50 доларів на день. Така відмінність у цінах цілком зрозуміла. Адже в другому випадку майстер розкриває більше своїх секретів і дає можливість учневі точніше освоїти техніки, що вивчаються.

 7.Участь у тренувальних зборах до конкурсів.

У деяких перукарів існує думка, що конкурсна робота - дурна робота, марна і монотонна, якій можна навчити і мавпу за рахунок численної кількості повторень однієї і тієї ж роботи. Це абсолютно хибна думка. Під час підготовки до конкурсу перукар дійсно багаторазово повторює певну роботу, але при цьому відточує техніку роботи з волоссям і знаходить нові варіації малюнка зачіски та елементів, що її прикрашають. Ціль конкурсної підготовки – освоєння нових технологій роботи. Вартість тренувальних зборів еквівалентна від 50 до 100 доларів на день. На сьогоднішній день тренувальні збори до конкурсів проводяться у плановому режимі у Центрі моди Л.Г.Абрамової у Дніпропетровську. У цій школі проходили тренінги практично всі майстри, які представляють Україну на закордонних змаганнях. 

 8.Перегляд конкурсних змагань.

Перегляд конкурсних змагань з погляду навчання дуже ефективний за умови правильного підходу. Якщо ви просто миттю огляньте роботу виступаючих конкурсантів, то це не принесе вам користі. Але якщо ви спостерігатимете роботу майстрів від початку і до кінця, а краще – запишете виступ на відео, то ви зможете отримати посібник, який дозволить вам вирішувати два завдання – підвищення кваліфікації та розуміння тенденцій розвитку моди на сезон. Вартість відвідування змагань невелика і не варто відмовлятися від можливості побачити роботу майстрів у той момент, коли вони виконують роботу повністю і можна побачити всі особливості та прийоми.

 9.Перегляд шоу.

Перегляд шоу як освітнього заходу потрапив останнє місце, т.к. на шоу практично не демонструються техніки роботи повністю, а моделі виходять на подіум із майже готовими зачісками. При цьому йдеться саме про шоу, а не про майстер-класи з елементами шоу. Якщо ваш пріоритет – здобуття знань, то шоу з дорогими квитками можна не вписувати у навчальний план. Перегляд шоу більш цікавий висококласним перукарям, які вивчають не техніку роботи з волоссям, а стилістичні ідеї та образи, які можна адаптувати вже для своїх власних виступів.

Закінчуючи статтю, дозвольте висловити побажання, щоб вона стала вам корисною, і кількість хороших фахівців збільшувалася...

Матеріали авторської студії Олени та Максима Канарських (Елена Канарская и Максим Канарский).